Ataşehir Diş Hekimi

ataşehir diş hekimi

Ataşehir diş hekimi, diş denildiğinde akla gelen kişinin aynaya baktığınızda güldüğünüzde kendinizi nasıl görmek istediğinizle ilgilidir. Diş hekiminin, hekimliğinin yanı sıra, estetikle sanatı harmanlayarak uygulamasıdır. Aynı zamanda hastanı yaşını göz önünde bulundurarak, ten rengi, yüz şekli, diş ve diş etlerinin çevre doku durumlarını göz önünde bulundurarak kişiye özgü ideal estetik gülüşü tasarlayıp ortaya koyabilme kabiliyetidir. Ataşehir diş hekimi, bu özellikleriyle dişleriniz eline gönül rahatlığıyla teslim edebileceğiniz uzmanlık ve tecrübeye sahip olmaktadır. Gülüşün önemi konusuna değinecek olursak gülmek dediğimiz şey aslında, yüz kaslarının kasılması suretiyle meydana gelen bir yüz ifadesidir. Sıcak ve güzel bir gülüşün her dilde karşılığı aynı manaya gelir aslında ve gülümseme bulaşıcıdır. Birine güldüğünüzde o da size gülümser refleks olara. Sıcak duygularınız karşı tarafa ulaşır. Siz de gülüşünüzle karşınızdakini etkilemek, onun üzerinde etki bırakmak istemez misiniz? Çünkü gülümseme, kişinin kendine güven duymasının temel noktasını teşkil etmektedir. İçten gelen etkileyici ve samimi bir gülümsemeniz, toplumdaki diğer kişilerle ilişki kurarken kabul ettirici nitelikte olmaktadır. Gülme işlevi esnasında beyinde endorfin hormonu salgılanmaktadır. Bu da gülen kişiyi rahatlatır. Ama gelin görün ki bunun yanı sıra toplum içinde çoğu kişi rahat gülemediği varken beynin salgıladığı bu hormonunda tadını çıkaramaz ve kendini gülme konusunda kısıtlar.

Ataşehir diş hekimi, tam da bu noktada sizin yanınızda olmaktadır. Gülmeyle diş ve diş etleri ön plana çıkmatadır. Kişilerinde, gülümsemekten kaçınmalarının altındaki neden de, ağız ve diş sağlığı sorunları yaşamaları, dişlerde oluşan renkleşmeleri, şekil ve kapanış bozukluklarıdır. Gülme ile diş ve diş etleri ön plana çıkar. Bireylerin, gülmekten kaçınmalarının en önemli nedeni, ağız ve diş sağlığı sorunları ile dişlerdeki renk, şekil ve kapanış bozukluklarıdır. Diş estetiği dişlerdeki renk, kapanma ve şekil bozuklukları psikolojinizi etkiyecek rahatsızlıklara uzanan problemlere kadar geniş bir alanı kapsamaktadır. Ataşehir diş hekimi, günümüz modern tıbbında, diş hekimliği dalında kullanılan estetik ve restoratif amacıyla modern malzemelerin gelişimi, teknolojinin sunduğu olanakların diş hekimliği alanında uygulamasıyla pek çok şekil, renk, pozisyon bozukluklarının tedavisi konusunda uzman ve tecrübeli olmasının yanında gerekli ekipmanlarda tam olarak mevcut olmaktadır. Erkek ve kadın anatomisi birbirinde farklı olduğu için, erkeklerde yüz hatları hem daha keskin hem de daha belirgindir. Alın, burun, çene ucunun orantısı erkek ve kadınlarda farklılık göstermekle birlikte kadınlarda yüz hatları arsındaki geçişler erkeklere nazaran daha yumuşak, kaş ve burun kemikleri daha yumuşak olmaktadır. Dişler içinde aynı yansıma konusudur.

Erkek dişlerinin, ön dört keser diş arasında önemli boy farkları bulunmamaktadır. Diğer dişler daha düz bir çizgide birleşmektedir. Gülüş hattı, kadınların aksine daha düzdür ve dişlerinin hatları düz ve köşeli olmasının yanında, bazı bölgelerde dikdörtgen ve kare formlu bir şekli bulunmaktadır ve kadınlara nazaran daha belirgindir. Kadın diş yapısında, diş köşeleri daha yumuşak döner, yuvarlak ve oval haldedir. Kesici dişlerinin kenarları alt dudağın eğimiyle orantılı bir bütünlükteyken, gülme hattı ise yukarı doğru kavisli olmaktadır. Önde bulunan ön iki keser dişi diğer dişlerden daha uzun ve daha iri bir yapısı bulunmaktadır. Yandaki dişlerle köşeleri arasında küçük aralıklar mevcuttur. Bu aralıklar haddinden fazla boşluk oluşturuyor ise Ataşehir diş hekimimiz yapacağı muayenenin ardından gerekli müdahaleyi gerçekleştirecektir. Siz de bu ve yukarıda saydığımız diğer sorunları yaşıyorsanız ‘’emin eliniz’’ Ataşehir diş hekimi olacaktır.