Ataşehir Gülüş Tasarımı

atasehir gulus tasarımı

Ataşehir Gülüş tasarımı nedir? Gülüş tasarımı, sahip olabileceğiniz en güzel ve size en yakışan gülüşü sunmak demektir. Kendinize güven duymanızın yanı sıra bakımlı ve pozitif hissedebilmeniz için gülüşünüz son derece etki uyandırıcı olmaktadır. Gülüş tasarımıyla size özel ve mükemmel bir gülüş tasarımı gerçekleştirilmektedir. Gülüşünüzün yüz rengi ve yüz tipinize, dudak ve diş yapısı temel alınarak size özgü gülüş oluşturup kusursuzlaştırılmasıdır. Gülüş tasarımında başta rahatsız olduğunuz sorunlar göz önünde bulundurulur ve sonrasında doktorunuz tarafından dişerinizde çürük, diş kırıkları, çatlaklar, çarpıklık, diş eksikliği, renklenme ve diestema, diş eti sorunları, diş eti, diş boyu farklılıkları ve deformasyonlara müdahale edilmektedir. Bu belirtilen problemlere müdahale edilmeden önce;  hastanın önce yaşı sonrasında ise yüz çene, ağız, dudak yapısı;  dişler ile ten renginin uyumu, diş boyutları gibi kriterler dikkate alınarak tedaviler planlanmaktadır. Planlanan tedavi yöntemiyle sorunlar yok edilir. Hastanın yüz ve gülümseyiş şeklini güzelleştiren en uygun gülüş sunulmaktadır.

Ataşehir Gülüş tasarımı, gülüş tasarımı uygulanmasın başlıca sebeplerinde ilki hastanın gülüşünden memnuniyetsizliğidir. Diğer anlamda estetik sorunu yaşamasıdır. Gülüş tasarımı yapıldığı sırada hastanın ihtiyacına uygun biçimde yaprak porselen, tam seramik kaplama, zinkoryum kaplama ve bonding uygulaması gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra diş eti seviyelendirme, diş beyazlatma ve ortodonti tedavileri gerekiyorsa müdahale edilmektedir. Planlanan tedavi uygulamasının ne sürede tamamlanacağı, hangi tedavinin gerçekleştirileceğine göre değişiklilik göstermektedir. Genel anlamda ortalama olarak bir veya iki hafta gibi sürelerde yapılan işlemler sonlandırılmaktadır. Sadece ortondontik tedavi ya da cerrahi müdahalenin gerekli olduğu durumlarda tedavi süreleri uzamaktadır. Gülüş tasarımı kimlere uygulanabilir?  Gülüşünün tasarımından memnun olmayan kişilere, diş hekiminin muayenesi sonrasında ağız ve diş sağlığında; estetik medikal ve düzensizlik olduğu kanaatine varılan hastalarda gerçekleştirilecek olan bir uygulamadır. Gülüş tasarımında yapılan uygulamalar ise; yapılacak olan kişiye özgü olduğundan herkese farklı tedavi yöntemleri sunulmaktadır. Diş hekiminin muayenesiyle yapılan tetkikler, koyduğu tanı ya da tanılar sonucu hastanın şikâyetleri göz önünde bulundurularak hastanın ağız ve diş yapısı; yüz hatları, diş, ten renginin uyumu ve dişin şekli, dudağın yapısı ve yine diş eti yapısının değerlendirilerek farklı uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu uygulamaları sınıflandırmak gerekirse bunlar;

  • Lamine uygulamaları
  • Ful seramik kaplama
  • Zirkonyum kaplama
  • Bonding yani porselen dolgu
  • İmplant uygulamaları (diş eksikliği varsa ve gerekli durumlarda)
  • Diş eti seviyelendirme uygulaması
  • Ortondontik tedavi (dişlerde aşırı çarpıklık var ise ve diş etleri gerekenden fazla ortaysa)
  • Detertaj, diş beyazlatma gibi tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Hastanın medikal, estetik sorunları belirlenerek yukarıda sayılan işlemlerin bir veya birden fazlası aynı anda tedavi edilebilmektedir. Ataşehir Gülüş tasarımı, gülüş tasarımının uygulanma süresi kişiden kişiye, yapılacak olan tedavi yöntemlerine göre birbirinden farklılık gösterir. Ortalama olarak bir hafta ile on gün arası bir sürede işlemin tamamlandığını söylemek mümkündür. Sadece ortodonti, İmplant ve diş eti operasyonları gibi tedavi yöntemleri ön görülmekteyse tedavi süreleri daha uzun olmaktadır. Gülüş tasarımıyla herkese kendi ağız yapısıyla uyumlu en uygun gülümse tasarlanabilmektedir. Gülüş tasarımı planlanma aşamasında önce fotoğraflar üzerinde diş etleri seviyesinin belirlenmesi, diş tasarımına dahil edilip edilmeyeceği belirlenmektedir. Son olarak gülüş tasarımı için daima dişlerin kesilmesi veya kaplama yapılması gerekmemektedir. Genellikle ‘’lamine, bonding, recontourimg ve beyazlatma işlemleri gibi kolay olmasıyla birlikte koruyucuda olan bu tedavi yöntemleriyle de ihtiyaçlarınız giderilebilmektedir.