Ataşehir Zirkonyum

Ataşehir Zirkonyum

Ataşehir Zirkonyum, zirkoryum diş ortalama 1800’lü yıllarda bulunan zirkonyum metalinden elde edilen, beyaz renkte, korozyon ve sıcağa duyarlı, şeffaf olması nedeniyle şık bir görünüm veren verir. Günümüz modern tıbbında da dayanıklı bir metal olması sebebiyle son yıllarda kullanımı artış göstermiştir. Hekimlerimiz tarafından da başarılı sonuçlar elde edilen bir tedavi yöntemidir. Zirkonyumun iki çeşit uygulamasının mevcut olduğunu söyleyebiliriz; 1 Porselen kuronlarda alt yapı olarak kullanılan 2 Tamamen kuron yani ‘’kaplama diş’’ olarak kullanılan. Zirkonyum diş uygulaması gerekecek durumlar: Genellikle zirkonyum desteği bulunan porselen kuronlar genel olarak diestemalı yani ‘’aralıklı’’ diş tiplerinde, renk değişiminin beyazlatma işlemiyle giderilemediği ön diş bölgelerinde; şekil, form, pozisyon bozukluğu bulunması ve antibiyotik ile flor kullanımı sebebiyle meydana gelen renk bozukluğu ya da dişlerde renkleşmeler oluşmaktadır. Bu gibi durumlarda hekimlerimiz bu belirtilen özelliklerdeki dişlere, gülüş dizaynı yaparak ve en az derecede estetik uygulanacak şekilde işlemi başarıyla gerçekleştirmektedir. Tüm diş estetik ve kozmetiğinde ön bölgeye ya da gülme hattına uygulanacak olan tedavilerin teşhisleri benzerlik göstermektedir. Buna bağlı olarak zirkonyum ön bölge kullanımından farklı olmak üzere, arka bölge dişlerde de kullanımı mümkün olmakla birlikte ayrıca, estetik ve dayanıklılık açısından hekimlerimiz tarafından uygulanan oldukça başarılı bir tedavi yöntemidir.

Ataşehir Zirkonyum, zirkonyum diş nasıl uygulanmalıdır? Sorusunun cevabı olarak hekimimizin uygulamalarından bahsetmek istiyoruz. Hekimimiz; zirkonyum diş uygulamasına dişlerin etrafından 1-2 mm aşındırarak işleme başlamaktadır. İşlemin devamında ise laboratuar da hazırlanmış olan zirkonyum desteği olan ya da ful zirkonyum kuronlar yani kaplamalar ağızda sabitlenerek yapıştırılır. Zirkonyum diş tedavisi ortalama olarak üç-dört seans sürmektedir. Seans süreleriyse yine ortalama 45 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Sabitlenerek yapıştırma işlemi bittikten sonra dişleriniz kullanıma hazır. Zirkonyum dişleriniz doğal dişlere yakın şeffaflığı,  ışık geçirgenliği , ışığı yansıtması özelliğiyle başarılı bir diş eti uyumu, metal destekli porselen kaplamalarda olan mor renk yansıma etkisi bulunmadığı için genel anlamda estetik bölgelerde daha çok tercihi söz konusu olan oldukça başarılı tedavi yöntemleridir. Ayrıca metal kaplamalara göre zirkonyum kaplamalarda estetik asgariye indirilerek cildin bütünlüğünü en az derecede etkileyecek bir tedavi uygulamaktadırlar.

Ataşehir Zirkonyum diş tedavisinde, size sağlayacağı en büyük avantajı: Estetik olmasının yanında ışık geçirgenliği ve ışığı yansıtması özelliğiyle doğal dişlerinizle uyum içinde olacaktır. Son derece başarılı bir estetik sonuca ulaşmanız karınız olacaktır. Metal kaplamalarda zirkonyum kaplamanın aksine,  ışık yansıması bulunmadığı için yapay bir görüntüye ulaşılmaktadır. Bu da karşı tarafta uyandıracağınız olumsuz bir izlenim olarak size geri dönüş yapabilir. Zirkonyum dişteki estetik görünüş kalitesi son derece yüksek ve ışık geçirgenliği fazla olduğu için doğal görünüşü olan dişlere kavuşacaksınız. Sizin için kullanılacak olan porselen bloklar tam dijital tekniklerle hazırlandığı içinde hata yüzdeleri en aza indirgenmiştir. Maliyeti konusuna gelecek olursak metal kuronlara göre daha pahalı olacaktır. Fakat doku uyumu sayesinde daha dayanıklı ve estetik görünüş olarak üstündür. Uzun vadede düşünecek olursak metal kaplamalardan daha ucuz olduğunu söylememiz mümkündür. Zirkonyum kaplamalar metal içermediğinden metal alerjisi oluşması da söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle metal alerjisi olanlar da gönül rahatlığıyla kullanabilmektedir. Doku uyumlu özelliğiyle metal kaplamalara kıyasla vücut sağlığınız için daha avantajlı olacaktır. Yine metal içeriği bulunmadığından tat almanızda bir sorun oluşturmayacaktır. Ağız kokusuna da sebep olmayacaktır.Pürüzsüz ve cilalı yüzeyi nedeniyle plak oluşumunu engeller ve çay, kahve, sigaranın renklendiricilerinden etkilenmemektedir.