İmplant Tedavisi

Yapay diş kökü olarak hayatımıza giren İmplant tedavisi birçok insanın hayatında yeni bir sayfa açmıştır. Çürümüş diş köklerinin yerine yapay diş kökü olarak yerleştirilen bir vida ve ucuna takılan protez diş eskisinden daha sağlam ve dayanıklı dişlerin oluşmasını sağlamaktadır. Özellikle porselen görünümlü protez dişler ile ağız yapısına uygun olarak seçilerek muhteşem gülüşlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. İmplant Nişantaşı diş estetiğinde en modern bakış açısını yakalamıştır.

Etki bırakan gülümsemeler için fiziksel ve biyolojik olarak ağız yapısı üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda dudak yapısıyla çene yapısının birbirine olan orantısızlıkları nedeniyle gülüşler yeterince pozitif bir etki bırakmamaktadır.

Modern teknolojiden yararlanılarak oluşturulan yüz ve çene profiline uygun olarak muhteşem gülüşlerin ortaya çıkması için ülkemizde gülüş tasarımı ile ön plana çıkan Nişantaşı İmplant oldukça fazla kitleye hizmet vermektedir. İmplant düşünen hastalara öncelikli olarak doğru ve gerekli bilgileri vererek hastaların yüz ve çene profilleri oluşturulur. Gülüşlerdeki problemler tespit edilerek germe, kasma gibi işlemlerle dişlerin gülüş esnasında pozitif bir görünüş elde etmesi sağlanmaktadır.

Diş kiklerinin çürümesiyle yeni protezin bağlanması için insan vücuduna dost metal diş kökleri çene kemiğinin içerisine tıpkı bir vida gibi yerleştirilir. Daha sonra hastanın seçeceği türde protez dişler diş köküne bağlantı yapılarak İmplant tedavisi tamamlanmış olur.

Diş estetiği insanın yüz hatlarından daha fazla dikkat çekmektedir. Konuşurken doğru telaffuz edilemeyen bazı kelimeler çoğunlukla ağız ve diş sağlığıyla alakalı bir durumdur. Dişlerin doğru orantılı ve doğru aralıklarda olmaması konuşurken doğru telaffuz edilemeyen kelimelerin çıkmasına neden olmaktadır. İnsan hayatı içerisinde çok önemli olan etki bırakan bir konuşma ve gülüştür. Sağlıklı dişler, mutlulukla gülümseyen pozitif bir yüz her insanın seçebileceği bir yaşam olabilmektedir.