Kadıköy Diş Beyazlatma

kadikoy dis beyazlatma

Dişlerin güzel ve estetik gülüşler, sağlıklı ağızlar için oldukça önemli olmalarından ötürü dış görünüşüne ve her şeyden önemlisi diş sağlığına önem veren bireyler için es geçilmemesi gereken bir husustur. Bu bağlamda dişlere iyi bakmak, çocuklarımız başta olmak üzere düzenli diş fırçalaması yapmak ve diş ipini hayatımızın bir parası haline getirmek beyaz gülüşler ve sağlıklı dişler için olmazsa olmazlar arasında yerini almış bulunmaktadır. Ancak ne yazık ki kimi zaman dişlere gereken özenin gösterilmesine karşın genetik olabilen bazı faktörlerin yanı sıra kemik rengi ve kemik yapısının da etkisi doğrultusunda beyaz dişlere sahip olmak pek de mümkün değildir. Bunun için ise güzel bir haber; gelişen teknolojiler ve uzmanlaşan hekimler sayesinde diş beyazlatmanın artık mümkün olmasıdır. Diş beyazlatma yöntemini Kadıköy diş sağlığı merkezleri ve Kadıköy’de diş beyazlatan hastaların doğrultusunda ele almayı uygun görmüş bulunmaktayız.

Diş beyazlatma işlemi, Kadıköy diş beyazlatma işlemini başarılı bir şekilde uygulayan hekimlerin tanımlarına göre dişlerin yapısında yani mine ve dentin tabakasında meydana gelen renk değişikliklerini giderme işlemidir. Kadıköy diş beyazlatma yönünde verilen çabaların sonucunda hastalarda dişin yapısında daha doğrusu renginde yani tonunda meydana gelen etkenlerden bazıları da anne karnında iken kullanılan antibiyotikler, yediğimiz içtiğimiz gıdalar ve suyun flor miktarı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle birçok etkenin bizim elimizde olmamasından ötürü rahatsız olunan bu durumun giderilmesi adına Kadıköy’de diş beyazlatan hekimlerin de önerisi doğrultusunda bu işlemin son çare olduğu gerçeğidir. Hekimlerin değindiği bir diğer husus da diş beyazlatmayı gerekli kılacak olan dolguların, kaplamaların ve protezlerin dişin rengini zamanla bozan etkiye sahip olmaları noktasıdır. Yaşlılık da aynı zamanda diş beyazlatma için gerekli haller olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun da sebebi yaşın ilerlemesi itibariyle diş tonunun koyulaşması ve beyaz dişlere özlem duyulması durumudur.

Yediğimiz içtiğimiz gıdalar, özellikle de kahve ve çay gibi içecekler ile gazlı içeceklerin de etkisi ile zamanla diş minesi üzerinde biriken renkli organik ve inorganik maddeler sonucu dişler koyulaşır ve bu da kişi de gülme isteğinde azalmaya kadar sonuçlar doğurabilir. Bunun da sebebi dişin zamanla koyulaşmasının kişi tarafından da fark edilmesi ve artık dışarıdan müdahale le bunun değiştirilemeyeceği gerçeğinin kişi tarafından kabullenilmesidir. Ancak bu husus diş beyazlatma yönteminin yaygınlaşması ve olumlu sonuçların alınması itibariyle tarh olmuş ve yeniden sağlıklı ve beyaz gülüşlere sahip olunabileceği gerçeğini estetiğe önem veren kişiler ile buluşturmuştur. Kadıköy diş beyazlatma konusunda alınan olumlu yorumlar ve artan talep bize gösteriyor ki insanlar daha sağlıklı ve beyaz dişler için elde edilen son çalışmaları hastaların da olumlu yorumları neticesinde hayatlarına geçirme konusunda daha istekli davranıyorlar. Dış görünüşe daha faza veren globalleşen toplumla çağın imkânlarını yaşamak isteyen bireyler haklı olarak özgüveni arttıracak daha beyaz gülüşler için diş beyazlatma yöntemlerine yönelimde daha cesur ve istekli davranıyorlar. Diş beyazlatma yönteminin kalıcı beyazlatma şeklinde karşımıza çıkması estetik kaygısı taşıyan kişiler için kesin sonuç olarak görülmesinin yanı sıra olumlu yorumlar ışığında bu tedaviye yöneliyorlar. Klinikte diş doktorunun yardımı ile dişler üzerine gerekli miktarda ağartıcı ilaç sürülmesi ve akabinde lazer ışığı ile dişin üzerinde bir süre durulması neticesinde benzersiz gülüşler için gerekli sonucu veren diş beyazlatma işleminin inanılmaz sonucunu karşımıza çıkarır. Burada beyazlatma işlemini lazer ışığının değil sürülen jelin yapmış olduğu ve lazer ışığının sadece hızlandırıcı etkisinin olduğu unutulmamalıdır.