Kadıköy Zirkonyum

Kadıköy zirkonyum

İnsanların her zaman bir arada yaşayan varlıklar olmaları itibariyle nasıl göründükleri, nasıl güldükleri ve gülüşlerin mimari olan dişlere nasıl ehemmiyet verdikleri oldukça önemlidir. Bu yüzdendir ki sıcak bir gülüş iyi bir iletişim için fazlasıyla etkili ve gereklidir. Ne yazık ki her insan güzel gülüşlerin temel direği olan güzel dişlere doğuştan sahip olmayabilir ve bu etkileyici gülüş için biraz efor sarf etmesi gerekebilir. Yahut istenilen dişlere sahip olunmamasının sebebi dışarıdan kaynaklanan faktörler, dişlerdeki aşınmalar olabilir. Bu tarz durumlarda ağızdaki eksik dişi kapatmak için estetik bir müdahale olan ve son zamanlarda fazlasıyla rağbet gören bir yöntem zirkonyum karşımıza çıkmaktadır. Bazen ise dişlerde hiçbir sorun olmamasına karşın kişiler estetik kaygısıyla zirkonyum uygulaması yapma yoluna gidebilir ve bu ağrısız, sancısız yöntem kişilerin oldukça işine yarar.

Estetik kaygısını son yıllarda daha fazla taşıyan kitlelerin vuku bulması gelişen teknolojiler ile birlikte zirkonyum tedavisi ile bir tık daha gelişerek estetiğe hizmet vermektedir. Zirkonyum diş özellikle son zamanlarda Kadıköy’de daha fazla duyulması itibariyle İstanbul ve Türkiye çapında hızla gelişim göstermektedir. Zirkonyum metalinden üretilen ve sıcağa karşı dayanıklı zirkonyum kaplama tedavisi Kadıköy’de son teknolojiler ile hastaların hizmetine sunulması itibariyle oldukça iyi tedavilere sahne olmuştur. Hastaların Kadıköy zirkonyum tedavisinde olumlu sonuçlar almaları giderek daha fazla kişiye cesaret vermiş ve daha fazla kişinin estetik kaygısına son verecek, sağlıklı ve içten gülüşlere kavuşturacak tedavilerle hastaları buluşturma imkânı sunmuştur.

Diş kaplamalarını ki kategoride ele almak mümkündür. Bunlar metalli diş kaplamları ve metalsiz diş kaplamları olmak üzere karşımız çıkmaktadırlar. Bunlardan zirkonyum porselen diş kaplamalar metal destekli kaplamalara kıyasla çok daha doğal bir görünüme sahip olması açısından oldukça estetik de bir görünüm sunmaktadır. Kadıköy’de en güzel örneklerine rastlanan zirkonyum diş kaplamaları özellikle ışığı geçiren yapılarından ötürü diş etinde koyu bir görüntüye sebebiyet vermezler. Bu bağlamada Kadıköy’de tedavi görmüş ve aldığı tedaviden gayet memnun olan bir hastanın yorumuna göre en doğal sonuçlar için ve diş etlerinde de kendini ele vermeyen kaplamalar için en doğru seçim zirkonyum diş kaplama olduğu yönündedir. Hatta öyle ki bu tedaviyi gören hastaların en önemli gözlemlerimden birisi de ışığı geçirirken mat bir görüntüden ziyade doğal bir diş yapısına benzer ışık yansıması vermesidir. Bu durum da haliyle doğal görünümlü sağlıklı dişlere sahip olmak isteyen hastalar için yapılacak en doğru işin zirkonyum kaplama yöntemi le tedavi olmak olduğunu ortaya koymuş bulunmaktadır. Bütün bu saydıklarımızın yanı sıra Kadıköy’de hizmet veren hekimlerimizin en çok üzerinde durduğu ve kişilerin de tercih sebebi olan husus zirkonyum kaplamanın metale alerjisi olan hastalar için de iyi bir alternatif olduğu görüşüdür. Sıcaklığa ve korozyona daha dayanıklı bir yapıya sahip olan zirkonyum alerjik etkenler dışında alınacak gıdalar için tarifi olmayan bir kalkan olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zirkonyum hakkında Kadıköy’de adını duyurmuş işin ehli diş hekimlerinin üstünde durduğu son husus da zirkonyumun çok reaktif bir madde olduğu noktasıdır. Bu da zirkonyumun hava su ile etkileşimi anında oksitlenerek korozyonlara karşı daha kuvvetli bir hal adlığının göstergesidir.  Bu yüzdendir ki bu maddenin alındığı yer oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda Kadıköy’de tedavi görmüş hastalardan edinmiş olduğumuz edinimlere göre Kadıköy zirkonyum kaplama konusunda oldukça kaliteli ve güvenilir malzemeler kullanmakta ve di sağlığı adına en iyi hizmeti vermektedir.