Maltepe Diş Beyazlatma

Maltepe diş beyazlatma

Maltepe diş beyazlatma, diş beyazlatma denildiğinde ilk akla gelecek olan dişlerinin renginden memnun olmayan kişiler olacaktır. Çünkü güldüğümüz zaman kendimizi rahat hissetmek isteriz. Dişlerindeki renkleşme sebebiyle bu rahatlığı hissedemeyen kişiler bu tedavi yöntemiyle bu problemlerinden rahatlıkla kurtulabilmektedir. Diş renkleşmelerini sigara, çay, kola,  kahve, şeker gibi maddeler tetiklemektedir. Bu etken maddelerin uzman hekimlerimiz iki aşamada gidermektedir. İlk aşama; Kliniğimizde alanına uzman hekimimizin muayenesinin ardından uygulaması yapılan yöntemidir. Bu yöntem diş bölgesine renkli ışığın tutulmasıyla birlikte gözle görülür bir sonuç elde edilmesidir. İkinci aşama; diş lekelenmesi şikâyetiyle kliniğimize başvuran kişi bu yöntemi, evinde de uygulayabilecektir. Şöyle ki; İlk olarak uzman hekimimiz, hastanın ağız ölçüsünü alıp ona uygun kalıp hazırladıktan sonra hastaya belli bir süre belirler ve bu belirlediği süre içerisinde bu tedavi yöntemini uygulamasını istemektedir.

Maltepe diş beyazlatma, kliniğimizde bulunan uzman kadro ve donanım sayesinde istediğiniz beyazlık sonuca ulaşmanız sizin artık çok kolay olmaktadır. Alanında uzman olan hekimlerimiz, diş beyazlatma işlemini, dişlerde meydana gelen renk bozulmasından önceki haline gelmesi için uygulamaktadırlar. Diş beyazlatma işleminin mutlaka klinikte ve uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Eğer hastanın dişlerinde çatlak varsa bu işlem yapılmaz keza ortalama %37,5-%42,5 ‘lik bir oranda uygulanmakta olan hidrojen peroksit normalden daha fazla hassasiyete neden olacaktır. Dişlerde çürük bulunuyorsa önce tedavi edilmelidir sonrasında beyazlatma işlemi uygulanmalıdır. Ayrıca dolguların tonu gri kalmış ise beyazlatma işlemi yapıldıktan sonraki 10-15 gün sonra dolguların yenilenmesi gerekmektedir. Beyazlatma işlemenin gerçekleştirilmesinin ardından bu beyazlığın kalıcı etki bırakmasını isteyen hastalar için bu işlemi evde de devam ettirmeleri gerekmektedir. Bunun içinde hastalara evde kullanması için, hidrojen peroksit oranı çok daha düşük olan diş ajanları tavsiye edilmektedir.

Maltepe diş beyazlatma kliniğinde diş beyazlatma operasyonu tamamlanan hastalara kalıcı beyazlığının devamı için,  önerilen home bleahing alt ve üst dişlerden ölçü alınarak ve bu beyazlatma plakları laboratuarda hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu beyazlatma plağının kullanım talimatı ise, tüm dişlere aynı miktarda, pirinç tanesi kadar beyazlatma ajanını plağa sıkılıp dişlere takılması gerekmektedir. Eğer plaktan taşan fazla ajan var ise bunlar silinmelidir. Diş beyazlatma işleminin dişlere zarar vermemesinin yanında bu konuyla ilgili zararlı etki gösterdiğine dair herhangi bir çalışma sonucu bulunmamaktadır. Diş beyazlatma işlemini, Maltepe diş kliniğinde bulunan uzman diş hekimlerinin yardımıyla bu işi güvenilir ellerde gerçekleştirmeniz sağlığınız açısından sizin için çok daha yararlı olacaktır. Diş beyazlatma işleminde kullanılmakta olan diş beyazlatma jelleri ufakta olsa diş hassasiyetine sebebiyet vermektedir. Sıcak soğuk içeceklerin kullanılması ve havaya olan hassasiyetiniz sizi rahatsız edebilir. Bu nedenler dişlerinizde oluşan bu hassasiyet 24-48 saat süresince devam ediyorsa beyazlatıcı jel kullanımını derhal bırakmanız gerekmektedir. Jel kullanımını kestiniz ve buna rağmen şikâyetleriniz devam ediyorsa doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Doktorunuzun önereceği bir krem veya diş macunu şikâyetlerinizi giderecektir. Diş beyazlatma işlemi herkeste farklı süre zarfında etkisini göstermektedir. Kiminde 1-2 günde kimindeyse 1-2 ayda etki görülmektedir. Genel olarak ortalama bir süreden bahsetmek gerekirse yaklaşık olarak 2-3 hafta gibi sürelerde beyazlatma işlemi sonuç vermektedir. Ancak antibiyotik kullanımıyla birlikte dişlerde grileşmeler oluşmaktadır. Dişlerinizde grileşme mevcut ise sarı dişlere kıyasla daha uzun sürede istediğiniz beyazlığa ulaşmanız mümkün olacaktır çünkü grileşmiş dişlerin aksine sarı dişlerde daha kısa sürede beyazlık etkisi görülmektedir.