Maltepe Gülüş Estetiği

Maltepe Gülüş Estetiği

Geçtiğimiz son yıllarda modern tıpta yaşanan son derece başarılı gelişmeler gülüş cerrahisinde de kendini göstermiştir. Özellikle son yıllardaki gelişmeleri yakından takip ettiğimizde bayanların ve erkeklerin estetiğe olan ilgisinde son derece artış olduğunu fark etmemiz olası bir durum olmaktadır. Estetik arzusu ve estetik anlayışı kişinin beğenilme isteğiyle ya da kadın veya erkek olmakla alakalı bir durum değildir. Bu durum her sağlıklı bireyin gerek yaşam tarzı gerekse iş hayatında kendine güldüğü zaman güven duyması ve yenilemek istemesi, yaşam standardını olabildiğinde şık hale getirme isteği gibi birçok kavramı içinde barındırmaktadır. Yine modern tıbbın bilimsel verilerinde göz gezdirdiğimizde, diyalog halinde olan iki kişinin ilk olarak göz kontağı kurduğunu ve daha sonra gülüş ve çene bölgesine odaklandıkları sonucu görülmektedir. Yani diyebiliriz ki bu ilk görüşme karşı tarafta uyandırdığınız ilk intibayı teşkil etmektedir. Bu kişilerin iş ve sosyal yaşamlarında hemen her  gün göz önüne gelen bu profili dikkate alarak yüz estetiği ya da gülüş estetiği tedavilerine yönlendirmektedir. Tam olarak da bu noktada Maltepe gülüş estetiği alanında uzman ve güvenilir hekimleriyle yanınızda yer almaktadır. Çünkü estetik alanında ve tıpta meydana gelen ilerlemeler estetik gülüş hekimliğinde de kendini ileri noktalara taşımış bulunmaktadır. Gülüş estetiği oldukça geniş ve içerinse bir çok tedavi unsurunu taşıyan bir işlem olarak onunla tanışmaktayız. Gülüş hekimliği tedavi yöntemleri ağız ve çene yapısını bir bütün halinde göz önünde bulundurup değerlendirmektedir. Bu göz önüne alınan bütünlüğün içerisine dudak, dişetleri, ağız ve çene kemiğinin yapısı da bu bütünlüğü tamamlamaktadır.

Maltepe gülüş estetiği, hekimimiz yukarıda sırasıyla bahsedilen konulara hakim ve tecrübeye sahip olmaktadır ve hastanın isteğiyle paralel bir tedavi yöntemi sunmaktadır. Gülüş estetiği yapılırken erkek ve kadın gülüşleri arasındaki farklılıkların dikkate alınması gerekmektedir. Erkeklerde gülüş formu dikdörtgen ve kare şeklinde bir hal alırken kadınlarda oval ve yuvarlak hat şeklinde yer almaktadır bu gülüş formları. Gülüş estetiğine geçilmeden önce mevcut sorunların giderilmesi gerekmektedir. Ayrıca hekim dudak ve yanak dokularında değişiklik yapılmasını ön görüyorsa bu bölgelerde işlemler gerçekleştirmektedir. Gülümseme esnasında gülüş etlerinin ne konumda olduğu,  dişerin ne kadarının göründüğü ve gülüş estetiğini bozan eksik kısımlar gülüş estetiği ile birlikte uzman hekimlerimiz tarafından giderilmektedir. Gülüş rengi, gülüş formu, gülüş sıralanışı gülüş estetiğiyle birlikte istenilen forma ulaştırılmaktadır. Gülüş estetiğinde yaprak porselen, lamine kaplama ve ya zirkonyum gibi uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Bazı durumlardaysa sadece porselen dolgu işlemiyle tedaviyi uygun görmektedir uzman hekim. Gülüş estetiği ile kişiye birbirinden özgü farklı ifade ve kavramlar katan estetik gülüşler kazandırılmaktadır.

Maltepe gülüş estetiği kliniğimizden bahsederken hekimimizin şikayetiniz doğrultusunda yapacağı çekici gülüş, gülüş estetiği tasarımında ön dişler komşu dişlerin aksine fark edilir derecede uzunluğu bulunmaktadır. Genel anlamda bu gülüş yapıları daha çok gençlerde görülür çünkü yaş ilerledikçe, ön kesici dişler yıpranarak küçülmektedirler. Bu durumun doğal sonucu olarak kişi olduğundan daha yaşlı görünmektedir. Maltepe gülüş estiği kliniğinde gülüş estetiğinin kaç seansta tamamlanacağı konusuna değinecek olursak hastanın tercihlerine ve mevcut olan ağızdaki sorunlarına göre 1-2 seansta sonuca ulaşılabilmektedir. Gülüş estetiğinde varılmakta istenen nokta doğal bir görünüşün yakalanması olmaktadır. Dışarıdan bakıldığında kişilerin :’’dişlerini ne kadar güzel yaptırmışsın’’ demesinin yerine :’’ne kadar güzel gülümsüyorsun, pozitif gülüşün ile etrafa enerji dağıtıyorsun’’ demelerini sağlamaktır. İstenilen doğal görünüme kliniğimizde ulaşabileceksiniz.